Simultane Çeviri Sistemleri

Simultane Çeviri Sistemleri

Simultane Çeviri Sistemleri

Simultane çeviri veya eşzamanlı çeviri, çevirmenin bir konuşmayı veya metni kaynak dilden hedef dile eş anlı olarak çevirdiği türüdür.

Simultane çeviri, ses yalıtımı yapılmış bir kabin ve mikrofon gibi ekipmanlar aracılığıyla yapılır ve kulaklıklar aracılığıyla dinleyicilere iletilir. Çok dilli konferanslarda katılımcıların konuşulanları anlamaları, etkinliğin başarısı için kritik öneme sahiptir. Etkinliğin başarıya ulaşması da profesyonel çevirmenler ve kaliteli bir simultane çeviri ekipmanı kullanımı ile mümkündür.

Simultane çeviri sistemleri, çevirmenlerin, konuşmacının söylediklerini eş zamanlı olarak başka bir dile çevirmelerine, katılımcıların da alıcılar vasıtasıyla kendi dillerini seçecek konuşulanları dinlemesini sağlar.

Simültane tercüme sisteminin ana bileşenleri

Kızılötesi alıcılar, simültane tercüme sisteminin ana bileşenidir. Katılımcılara çeviri öncesinde bu alıcılardan verilir. Kızılötesi alıcı ne kadar iyi olursa kulaklıkların verimi ve dinleyicinin işitme kalitesi o kadar iyidir. Firmamız, kompak ve kullanımı basit kulaklık setlerine sahiptir.

Modern Simultane Kabinleri

Antalya Simultane olarak, en modern simültane çeviri sistemlerini sunuyoruz. Çevirmen kabinlerimiz özel standartlara sahip, yüksek teknoloji ürünüdür. Bu kabinler, çevirmenlerin birbirlerini rahatsız etmeden eş zamanlı olarak çalışmalarına, aynı anda bir çok dilde çeviri yapmalarına olanak sağlar. Kullandığımız Bosch marka simultane tercüme sistemi sayesinde otuz iki farklı dilde çeviri yapma imkanına sahibiz. Bu sayede çok dilli etkinliklerinizde, farklı dilleri konuşan katılımcılar, anladığı hedef dili seçme fırsatına sahiptir.

Simultane çeviri kabinleri, çevirmenler için özel olarak tasarlanmış panellerdir. Yalnızca kaliteli simultane kabinleri, çevirmeni dış ses ve gürültüden koruyabilir. Çevirmen, mikrofon aracılığıyla çeviriyi iletir. Bu mikrofon, diğerlerine kıyasla özel ek işlevlere sahiptir.

Antalya Simultane olarak, Bosch Integrus DCN sistem olarak adlandırılan profesyonel tercüme ve konferans sistemleri kullanmaktayız. Bu ekipmanların kurulumu kolaydır. Denetimi, yönetici bilgisayarından sağlanmaktadır. Yüksek ses kalitesine sahiptir. Ses kalitesi mp3 formatındadır. Simultane sistemimiz, günümüzde kullanılan en yüksek standartlara sahiptir.

Simultane Ekipman Kiramala Fiyatları

Simultane ekipman fiyatları; etkinlik türü, katılımcı sayısı, çeviri yapılacak dil (çeviri kabini) sayısı, organizasyonun düzenleneceği yer ve tarih, talep edilen ek hizmetler gibi unsurlara bağlı olarak değişmektedir.

Antalya Simultane Türkiye’nin her yerinde

Antalya, İstanbul veya Ankara’da ya da Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştireceğiniz etkinliğiniz için simultane çeviri hizmeti ve/ya da simultane sistem kiralama işlemi için ücretsiz fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Koordinatörlerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

antalya simultane